close
loading

Skontaktuj się z nami:

517 172 501

 

sklep@plexmedia.pl

Poliwęglan lity bezbarwny

Różne grubości, docinamy na wymiar, wysyłka w 48H

Policarbon (PC) o nazwie handlowej poliwęglan lity jest tworzywem sztucznym o wyjątkowych właściwościach, które sprawiają, że charakteryzuje się wszechstronnym zastosowaniem. Jest twardy, odporny na uderzenia (udarność do 300 razy większa w porównaniu do szkła), ale też umożliwia bezproblemową obróbkę mechaniczną na zimno poprzez cięcie na wymiar oraz plastyczną na gorąco z wykorzystaniem techniki gięcia i kształtowania różnorodnych form.

Produkowany przez nas poliwęglan lity jest bezbarwnym i przezroczystym produktem, którego transparencja sięga do 92% (płyta o grubości 3 mm). Jako producent ciętych płyt z poliwęglanu litego o wysokiej termoizolacyjności (K do 1,4W/m² K) możemy zagwarantować ich użytkowanie w zakresie temperatur od -40 do +120°C. Trudno nie wspomnieć o dodatkowych właściwościach, które w określonych zastosowaniach są niezastąpione, a więc proponujemy specjalne płyty poliwęglanowe o podwyższonej ognioodporności (FR), podwyższonej twardości (AR), przeciwodblaskowe (NR) oraz dopuszczone do kontaktu z żywnością (FG).

Płyty z litego poliwęglanu

Za sprawą swoich właściwości produkowane przez nas płyty z poliwęglanu litego mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako zamienniki tradycyjnego szkła, tym bardziej że są dwukrotnie lżejsze. Zastosowanie poliwęglanu w przemyśle, budownictwie, handlu, czy też w obiektach sportowych i widowiskowo-rekreacyjnych zaskakuje różnorodnością i efektywnym wykorzystaniem. Wśród wielu propozycji użycia naszego produktu możemy m.in. wyszczególnić:

  • świetliki dachowe, zadaszenia pasaży handlowych i przystanków komunikacji miejskiej (poliwęglan z filtrem UV),
  • szyby panoramiczne we wszelkich nowoczesnych obiektach,
  • przeszklenia drzwi i okien, a także witryn sklepowych,
  • przegrody i ścianki działowe we wnętrzach zarówno mieszkalnych, jak i biurowych,
  • panele akustyczne,
  • elementy przezroczyste pojazdów użytkowych,
  • nośniki reklamowe (szyldy, kasetony, billboardy),
  • przeszklenia obiektów ogrodniczych typu szklarnie.

Każde złożone u nas zamówienie traktowane jest priorytetowo, a potrzeby dotyczące docięcia płyt z poliwęglanu litego na wymiar realizujemy w ciągu 48 godzin. Oferta obejmuje płyty bezbarwne o grubości 2, 3, 4, 5, 6 mm.

 

PLEXMEDIA

Lipka 94, 05-205 Klembów
sklep@plexmedia.pl

 

Powered by: www.cdx.pl