close
loading

Skontaktuj się z nami:

517 172 501

 

sklep@plexmedia.pl

Plexi

Różne grubości, docinamy na wymiar, wysyłka w 48H

Sztywny, amorficzny polimer charakteryzujący się wyjątkową przezroczystością rzędu 92%, a więc porównywalną ze szkłem nieorganicznym, to polimetakrylan metylu (PMMA), czyli szkło akrylowe z nazwą handlową plexi, pleksi, bądź plexiglass, którego jesteśmy producentem, oferując ten materiał w formie ciętych płyt. Niewątpliwymi zaletami naszego produktu jest wytrzymałość mechaniczna podyktowana wysoką twardością i sztywnością. Doskonale sprawdza się w warunkach zewnętrznych, cechując się odpornością na destrukcyjne czynniki atmosferyczne oraz promieniowanie UV, co z kolei przyczynia się do braku występowania procesu żółknięcia. Produkowane przez nas płyty pleksi dzięki zdolnościom przetwórczym poprzez termoformowanie mogą być kształtowane zgodnie z potrzebami klientów. Co istotne, nasze plexi opatrzone jest atestem żywnościowym, a więc może również znaleźć zastosowanie zarówno w domowych warunkach np. w kuchni, jak i w szeroko rozumianej branży spożywczej i wytwórczej wszelkiej żywności. Nie bez znaczenia jest możliwość jej modyfikacji poprzez dodanie różnych pigmentów, a także nałożenie specjalnej warstwy odpornej na uszkodzenia mechaniczne.

Płyty z plexi

Dostępne w naszej ofercie płyty z plexi produkujemy poprzez ekstruzję i metodą wylewania. W przypadku produktów ekstrudowanych swoje zastosowanie znajdują jako płyty pryzmatyczne do przeszkleń oraz do podświetlania cienkościennych kasetonów, czy też wystroju wnętrz podkreślając ich charakter wyjątkowo gładką powierzchnią. Płyty pleksi wylewane charakteryzują się dużymi możliwościami obróbki mechanicznej, a więc wszelkie czynności, takie jak termoformowanie, cięcie, grawerowanie oraz frezowanie pozwala na osiągnięcie wysokich walorów estetycznych, które niewątpliwie przyczyniają się do stworzenia efektownych aranżacji. Do dyspozycji klientów funkcjonują w naszej ofercie płyty plexi m.in.:

  • bezbarwne o grubości 2, 3, 4, 5, 6, 8 mm,
  • opal/mleczna o grubości 2, 3, 4, 5 mm,
  • czarna o grubości 3 mm.

Zgodnie z zapotrzebowaniem, na zamówienie, płyty pleksi docinamy na wymiar i, co najważniejsze, już w 48 godzin wysyłamy pod wskazany adres. W ofercie dostępne są również wykonane przez nas różnorodne produkty z plexi.

 

PLEXMEDIA

Lipka 94, 05-205 Klembów
sklep@plexmedia.pl

 

Powered by: www.cdx.pl